statystyki szczegółowe

Aktualności

Demonstracja siły.

• autor: Bizonik10, 2015-06-09 11:57

W przedostatniej kolejce spotkań dębickiej B-klasy drużyna Olimpii Nockowa pokonała zespół MKS Błękitnych II Ropczyce 5:0.

Gospodarze w ten sposób potwierdzili swoją świetną formę i zbliżyli się jeszcze bardziej do A-klasy, gdyż dzięki porażce MULKS Pustynia, awansowali na 2 miejsce w tabeli. Sprawa mistrzostwa jest nadal otwarta.

Mecz od początku prowadzony był pod dyktando piłkarzy Olimpii. Narzucili oni przeciwnikowi swój styl gry i potrafili przez pełne 90 minut kontrolować tempo spotkania, mimo bardzo wysokiej temperatury. Po dłuższej przerwie do pierwszego składu powrócił Zbigniew Bielak i od razu odwdzięczył się za okazane mu zaufanie dwiema bramkami. Również dwa trafienia zaliczył Franek Pazdan. Młody skrzydłowy z meczu na mecz prezentuje się coraz pewniej i pozostaje tylko żałować, że do rozegrania zostało już tylko jedno spotkanie. Dla obu tych zawodników były to premierowe trafienia w sezonie, a największą ciekawostką jest fakt, że różnica ich wieku wynosi... 34 lata! Można zażartować, że gdyby różnica ich wieku była zawodowym piłkarzem, to pewnie przeszłaby już na emeryturę. Swojego trzeciego z rzędu gola, strzelonego lewą nogą, dołożył na zakończenie Paweł Mędrygał.

Drużyna Olimpii wygrała pewnie, lecz okazuje się, że los awansu do A-klasy nie zależy już głównie od nich, lecz jak to często w Polsce bywa, od działaczy. W tym tygodniu, na zebraniu delegatów podokręgu dębickiego, mają rozstrzygnąć się losy wszystkich spadków i awansów w najniższych klasach rozgrywkowych. O wynikach będziemy informować na bieżąco. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia skrótu spotkania z Błękitnymi, dostępnego na stronie.